Teavitus kooli ürituste ja sündmuste pildi- ja/või videomaterjalide avalikustamisest

Käesolevaga teavitame, et kool kajastab kodulehel, kooli FB lehel ja/või koolisisestes infokanalites kõiki kooli üritusi ja sündmusi, sh avaldab pildi- ja/või videomaterjale.

Isikud, kes pildi/videomaterjale koolile avalikustamise eesmärgil teevad, pildistavad/filmivad avalikult, mistõttu isikul, kes ei soovi pildi/videomaterjalidele jääda, on võimalus ning kohustus kaamera ette jäämisest ise hoiduda.

Kui alaealise õpilase vanem ei ole nõus, et tema lapsest pildi/videomaterjali tehakse, on vanemal kohustus oma last sellest selgelt informeerida ning teda instrueerida, et laps kaamera ette jäämisest hoiduks.

Õigus esinejana üritustel või osatäitjana koolivideotes osaleda on vaid pildi/videomaterjalide avaldamisega nõus oleval täisealisel õpilasel / vanema nõusolekut omaval alaealisel õpilasel.

Reeglist kinnipidamise eest vastutab täisealine õpilane/alaealise õpilase vanem.

Üritusel pildile jäänud isikul (või alaealise lapse puhul tema vanemal) on õigus paluda avaldatud pilt eemaldada, kirjutades vastavasisuline teade koos viitega pildi asukohale kooli üldmeilile (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.).

Teavitus õpilaste nimekirjade, klassipiltide, saavutuste avalikustamisest

Kooli kodulehel ei avaldata õpilaste nimekirju ega klassipilte.

Õpilaste saavutusi konkurssidel, olümpiaadidel, võistlustel kajastatakse kooli kodulehel (rubriigis „Silmapaistev Arhitekt“, uudised), kooli FB lehel, koolisiseses infokanalis (siseteler, Stuudium, infokiri, kooli ajaleht). Kajastatavad andmed: nimi, klass, saavutatud koht, konkursi andmed, pildimaterjal (selle olemasolul).

Koolil on õigus avaldada vilistlaste nimekirju.

Alus: Isikuandmete kaitse seadus, Andmekaitse Inspektsiooni juhend kaamerate kasutamise kohta